[my_elementor_php_output]

השפעת אחסון אתרים על קידום האתר בגוגל

לא רבים יודעים אך קידום האתר בגוגל מושפע באופן ישיר מחברת אחסון אתרים שלכם. למעשה, רבות הפעמים בהן האתר איננו מקודם בצורה אופטימלית, וזאת בגלל שימוש בשירותיה של חברת אחסון שלא משקיעה מספיק בתשתית שלה. עדיף לדעת מאוחר מלא לדעת כלל – הפשילו שרוולים, במאמר זה אנו נפרט לכם כיצד חברת אחסון אתרים שלכם משפיעה על קידום האתר שלכם בגוגל.

 

ניווט

מהירות שרתים

ע”פ גוגל אתרים אשר נטענים מהר יותר, צפויים לקבל דירוג גבוהה יותר בציון המשוקלל שגוגל נותן. למעשה, אם ניקח שני אתרים זהים לחלוטין במבנה ובתוכן שלהם ונאט את אחד האתרים, מהר מאוד נראה כי האתר האיטי יותר יירד בתוצאות החיפוש בגוגל.

ההיגיון של גוגל הוא נורא פשוט, במידה והאתר איטי, משתמש הקצה לא ייהנה לגלוש בו. מה שאומר בפועל שזה לא משתלם לגוגל לדרג את האתר שלכם גבוהה, וזאת על מנת שלא לפגוע בחוויית החיפוש של המשתמשים. דוגמה טובה לכך היא מהחיים האישיים שלכם, נכנסתם לגוגל וחיפשתם מוצר כלשהו. נכנסתם לאתר הראשון שיצא והוא נטען לכם ממש לאט, סטטיסטית, סיכוי גבוהה מאוד שתנטשו את האתר וכן תחשבו שגוגל מספק לכם תוצאות לא איכותיות.

ההמלצה כאן היא לבחור בחברת אחסון אתרים שמשתמשת בתשתיות איכותיות (כמו גוגל קלאוד), כך תבטיחו שהאתר שלכם יקבל את כל המשאבים הדרושים לו לעבודה מהירה.

ספאם

כמעט כל חברת אחסון מספקת כיום שירותי מיילים בסיסיים בחבילות האחסון שלהן. אך מעטות עושות זאת בצורה תקינה. למעשה, הדרך הפופולרית (והזולה ביותר) בה חברות רבות עובדות היא לאפשר למשתמשים ולאתרים לשלוח מיילים בשם ה- IP של השרת עליהם הם מאוחסנים – מה שיוצר מצב שכל האתרים יכולים לשלוח כל מייל שירצו ולאט לאט יזבלו את השרת. מה שקורה הוא שתוך חודשים אחדים, השרת יכול להיכנס לרשימות ספאם שונות ולגרום לדירוג של האתר שלכם לרדת. גוגל בודקת את הרשימות האלה ומסמנת אתרים שמאוחסנים על שרתים מלאי ספאם.

הפתרון הטוב ביותר (וגם היקר ביותר) הוא שחברת האחסון תשתמש בשירותי SMTP חיצוניים שמבצעים עבורה את שליחת המיילים, ככה החברה שומרת על השרתים שלהם מפני סימוני ספאם ברשימות שונות.

אבטחה

אבטחת האתר הוא דבר חשוב, אם לא החשוב ביותר כיום. אבטחה באופן כללי מחולקת לכמה קטגוריות: אבטחת קוד האתר ואבטחה ברמת השרת. במידה ואתר האינטרנט שלכם נפרץ, גוגל תדע מזה ותסמן אתכם מהר מאוד ברשימה השחורה שלהם. נורא פשוט להיכנס לרשימה השחורה של גוגל, לעומת זאת לצאת ממנה יכול לקחת שבועות עד חודשים. בזמן הזה, האתר שלכם יכול להיעלם ממנוע החיפוש ואתם, תאבדו לקוחות.

חשוב מאוד להשקיע בכל הקטגוריות-

אבטחת קוד האתר תחילה יש לאבטח את הקוד של האתר שלכם על ידי תוספי אבטחה כמו wordfence או ithemes security. לאחר מכן להגדיר באתר שלכם מגן מבוטים רעים כמו Blackhole for Bad Bots. בשלב הסופי, מומלץ להתקין את recaptcha של גוגל על גבי כל הטפסים ליצירת קשר, התחברות לניהול וכו’.

אבטחה ברמת השרת בקטגוריה זו חשוב מאוד לבחור חברת אחסון שמספקת לכם אפשרות לסגור פרצות אבטחה ולאבטח את הוורדפרס שלכם למקסימום. ב- VANGUS ניתן לעשות זאת בקליק כפי שמוצג ב- “איך לסגור פרצות אבטחה בוורדפרס“. שנית, חשוב לוודא מול חברת האחסון שאתם מקבלים חומת אש שמתעדכנת כל הזמן בפרצות האבטחה החדשות ביותר. כיום רוב חברות האחסון משתמשות בחומת אש בסיסית ביותר שלא יודעת לתת מענה לפרצות חדשות.

 

אי בקרה

במידה וחברת אחסון אתרים מעוניינת לספק לכם את השירות הטוב ביותר, היא תהיה בבקרה תמידית אודות כל האתרים המאוחסנים אצלה. שימו לב כי אם אתרכם יאוחסן על גבי שרת המאחסן גם אתרים מפוקפקים, גוגל תזהה זאת ואתרכם ייפגע מאוד בדירוג. חשוב לבחור חברת אחסון אתרים בעלת צוות מקצועי שמבצע בדיקות יומיות על גבי כל האתרים המאוחסנים עליו.

 

מוניטין כתובת ה- IP של השרת עליו האתר מאוחסן

לכל שרת יש כתובת IP, זו הכתובת המספרית של השרת ברשת האינטרנט. אותה כתובת נבדקת בצורה קבועה על ידי גורמים צד ג’ שונים (מחזיקי רשימות שחורות) על מנת להבטיח שכל כתובות ה- IP הזדוניות יופיעו ברשימה שלהם. במידה וחברת האחסון מקלה ראש ולא עוקבת אחר כל הסעיפים המוזכרים במאמר זה, ה- IP שלהם ייכנס לרשימה השחורה העולמית. במידה והאתר שלכם יאוחסן על שרת מסומן, האתר שלכם לא יקודם בגוגל.

האם המאמר היה מועיל?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים

התחילו התנסות בחינם וללא צורך בפרטי אשראי

[my_elementor_php_output_footer]