אתרים סטטיים ודינמיים. הדומה, השונה, והאחסון.

אתרים סטטיים ודינמיים. הדומה, השונה, והאחסון.

אתר אינטרנט הוא אוסף של דפי אינטרנט המקושרים ביניהם ולרוב שותפים לשם דומיין מסויים.
הם ניתנים לגישה דרך דפדפן האינטרנט של כל אחד ואחת דרך המכשיר הסלולרי ודרך המחשב האישי. בדרך כלל, מדובר בדפים המוחזקים כולם על אותו אחסון אתרים, אך לעיתים אתר יכול לשבת על כמה שרתי אחסון.

 

אתר אינטרנט סטטי

אתר זה מורכב בדרך כלל מקבצים של דפי HTML שאין בהם שינוי, והוא מוצג לגולש בדיוק בפורמט שבו הוא מאוחסן על גבי שרת אחסון אתרים. אתר זה ידוע באנגלית בשמות: “אתר סטטי”, “אתר עד חמישה עמודים”, ו”One Page” מכיוון שהוא מציג אינפורמציה קבועה לגולש אשר אינה משתנה במהלך הזמן, אלא אם כן נכנסים לקוד של הדף ועורכים את התוכן.

האינפורמציה יכולה להיות במלל, תמונות, אנימציית HTML5 & CSS3, אודיו ווידאו וכן תפריטים וניווטים שונים. אתר מהסוג הזה בדרך כלל מראה אותה אינפורמציה לכל הגולשים, ולכן אנו בד״כ קוראים לו ״דפי נחיתה פשוטים״.

 

אתר אינטרנט דינמי

באתר זה אין תאימות בין הפורמט הקיים לבין הפורמט המוצג. התכנים נשלפים ממסדי נתונים קבועים או משתנים, ונוצרים באמצעות קוד תוך כדי הגלישה לאתר, ולכן הם יכולים להראות אחרת בכל גלישה ולכל גולש. אפשר לבצע בהם חיתוכים, מניפולציות והתאמה מיוחדת לפי גולש.

אתר זה קשה יותר לתכנון ותכנות מאתר סטטי ודורש מומחיות גבוהה יותר. דוגמה לאתרים מסוג זה הם פורומים, אתרי חדשות, בלוגים, מנועי חיפוש וכו׳. אתר אינטרנט דינמי, לרוב, מפותח על מערכת ניהול תוכן המאפשרת לנהל את התכנים והקישורים באתר בצורה אשר נוחה למשתמש.

אחסון אתרים

שירות אחסון אתרים באינטרנט הוא שירות המסופק ליחידים וארגונים על מנת להבטיח את זמינות האתר שלהם ב-99.99% מהזמן. המידע מאוחסן על שרתים הזמינים לציבור על בסיס קבוע. השרתים נמצאים בדרך כלל בחוות שרתים במתחמים המספקים לשרת את כל הדרוש לפעילות תקינה (בד״כ זרימת אוויר מאונכת, טמפרטורה נמוכה, גנרטורים לגיבוי וכו׳).

שירות זה מאפשר ללקוח להתמקד בתוכן אתר האינטרנט שהוא יוצר, כשאת תשתיות החומרה והתוכנה הנדרשות הוא מקבל מספק שירותי האחסון. את השירות מספקות חברות אחסון אתרים כאשר אחת מהמובילות ביניהן היא Vangus Technologies.