ע"פ ממצאים רבים ואלפי בדיקות אל מול לקוחותינו, גילינו שהסיבה העיקרית להאטת אתר ה- וורדפרס שלכם היא התמונות אותן אתם מעלים לאתר. גילינו שביצוע אופטימיזצייה לתמונות שלכם יכול לשפר את מהירות האתר שלכם עד פי 7! זה מטורף! חשוב מאוד שתכירו את ההבדלים בין האופטימיזציות הקיימות ותבחרו את האחת אשר מתאימה לצרכים וההעדפות שלכם.

 

אופטימיזצייה חלקית (כיווץ חלקי)


איך ניתן לכווץ את התמונה שלכם בלי להוריד מהאיכות שלה? ע"י מחיקת Metadata לא שימושי. Metadata הוא מידע נוסף אשר נכתב אודות התמונה שלכם ברגע שהיא נוצרה לדוג': גודל התמונה, תיאור התמונה, תאריכים, שעות יצירה וכו'. בממוצע, הסרת המידע הנ"ל יכול להפחית את גודל התמונה ב- 13% מגודלה. אם נסיר 13% מגודל כל התמונות אשר נמצאות בסיפרייה שלנו, כך נוכל להסיר באופן יחסי 13% מהזמן טעינה של האתר.

 

אופטימיזצייה מלאה (כיווץ מלא)


כיווץ מלא הוא למעשה "הפחתה" בכמות הפיקסלים המוצגים לכם על גבי המסך. כיווץ מלא מפחית מאיכות התמונה ויכול לגרום לכך שחלקים מהתמונות שלכם יהיו "מפוקסלים" או "מטושטשים". אי לכך, אתם צריכים להיות זהירים מאוד כשאתם מבצעים כיווץ מלא לתמונות שלכם.

 

אילו סוגי תמונות מומלץ להעלות?


JPEG, GIF

סוגי תמונות מצויינות אם כל מה שאתם צריכים הוא זמן טעינה טוב. ברגע שמבצעים עליהם אופטימיזציה, האיכות יורדת בצורה דרסטית, ואי לכך גודל התמונות קטן מאוד. האיכות המתקבלת היא סבירה מאוד אם אתם לא צלמים מקצועיים או פדנטים בתחום האיכות.

PNG

בד"כ גודל התמונות בסוג זה הוא גדול יותר מהשאר, אך דווקא בזמן הכיווץ, האיכות נפגעת קלות.

 

אנו ממליצים ללכת על PNG ולכווץ אותם בכיווץ מלא.

 

רקעים, אייקונים, תצוגות מקדימות


מומלץ לקחת בחשבון כי כיווץ יכול לגרוע מאיכות התמונות שלכם ולכן מומלץ מאוד לבצע כיווץ המתאים לכל סוג של תמונה.

רקעים

מומלץ לבצע כיווץ מלא אחד (מאבדים עד 50% ממשקל התמונה ו9% מאיכותה).

אייקונים + תצוגות מקדימות

מומלץ לבצע כיווץ מלא + כיווץ חלקי תוך כדי שמירה על הרזולוציה (גודל) של התמונה. מומלץ לכווץ אייקונים בעלי רזולוציה גבוהה מכיוון שבפועל כאשר האייקון יופיע באתר, האיכות שלו תראה הרבה יותר טובה לעין, מכיוון שכשמקטינים תמונה גדולה למיימדית קטנים, העין מתקשה להבחין בכמות הפיקסלים וכך למעשה האייקנים שלנו יכולים להראות ממש איכותיים למרות שכיווצנו אותם.

 

כלים לכיווץ תמונות


ישנם כלים רבים אשר ניתן לכווץ איתם את התמונות שלנו.

Imagify

כלי עוצמתי המאפשר לכם לבצע כיווץ על כל התמונות שלכם (כיווץ מלא, כיווץ חלקי) בצורה אוטומטית. ניתן לראות הסבר על הכלי הנ"ל במדריך שלנו ל-איך להאיץ את הוורדפרס שלכם.

שימו לב! על מנת להבין על איזה סוג כיווץ מדובר בפלגין הנ"ל, בחרו את עוצמת הכיווץ:
– Normal – כיווץ חלקי.

– Aggressive – כיווץ מלא.

 

Tinypng

ניתן לבצע כיווץ באופן ידני ע"י העלאת התמונות שלכם לאתר tinypng.com אשר יבצע כיווץ עבורכם. בד"כ האתר לא מוריד את איכות התמונות. לאחר הכיווץ, תוכלו להוריד את כל התמונות אשר כיווצתם בקובץ ZIP ולהעלותן לאתרכם.

 

לסיכום

החטא הכי גדול שלנו בתור בוני אתרים הוא לא לשים לב לגודל התמונות, למרות איכותו ורמתו של אחסון וורדפרס , חשוב מאוד לדאוג לכווץ את כל התמונות שלנו עוד לפני העלאתן. פעולה כה פשוטה יכולה להביא לשיפור מדהים בזמן טעינת האתר וכמובן איך שלא, ביותר המרות לעסק שלכם.

 

מזמינים אתכם לאחסן את אתר הוורדפרס שלכם על אחת מחבילות אחסון הוורדפרס שלנו – ולהינות מאחסון אשר באמת מתאים לאתר הוורדפרס שלך.

וואנגוס – מס' 1 באחסון וורדפרס מנוהל!